Lajme

Andi Zeqiri huazohet nga skuadra gjermane, Augsburg

Mësohet se sulmuesi i Brighton, Andi Zeqiri, ka kompletuar huazimin e tij për një sezon te skuadra gjermane Augsburg, transmeton albinfo.ch.

Vlen të theksohet se Zeqiri që reprezenton Zvicrën kaloi te Brightonin në tetor të vitit 2020, duke nënshkruar kontratë katërvjeçare.

Në fakt, ai nuk pati hapësirat e duhura te ekipi anglez dhe tani do ta provojë fatin në Bundesligë.

Ai është ftuar nga Zvicra për ndeshjet e shtatorit. /Albinfo.ch

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI