Futboll

Atdhe Nuhiu shkëlqen, ndër golashënuesit më të mirë në Austri

Goditja me kokë e topit nga ana e Atdhe Nuhit në minutat shtesë të ndeshjes mes Vjenës dhe SCR Altach, ishte vendimtare për ekipin e tij, duke fituar kështu ndeshjen 3-2 në favor të Altach, transmeton Albinfo.ch.

Në fakt, ky nuk ishte goli i vetëm i futbollistit shqiptar. Nuhiu shënoi edhe një gol në minutën ’63.

Altach është tashmë i shtati në tabelë, i cili pas tri javësh ka katër pikë.

Nuhiu është pjesë e golashënuesve më të mirë me katër gola në Austri.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI