Lajme

BAG: 4786 raste të reja me Covid dhe 115 të vdekur

Zyra Federale e Shëndetit Publik ofron informacion të përditshëm mbi zhvillimin e epidemisë së koronës në Zvicër. Në treguesin e statistikave, VIEW përmbledh vazhdimisht shifrat nga autoritetet.

Nga Zvicra dhe Principata e Lihtenshtajnit 4,786 infeksione të reja me koronavirus janë raportuar në Zyrën Federale të Shëndetit Publik (BAG), transmeton albinfo.ch.

Sipas raportit thuhet se numrii testeve të kryera është 26,914.

Kjo rezulton në një normë pozitiviteti prej 17.8 për qind.

BAG gjithashtu raporton 115 vdekje të reja në lidhje me koronavirusin.

230 persona shtesë u shtruan në spital.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI