Sporti

Behrami nuk pyet as klubin për të luajtur për Zvicrën

Mesfushori shqiptar Valon Behrami ka treguar se është në gjendje të sakrifikojë gjithçka për Zvicrën.

Edhe pse i lënduar, ai është grumbulluar me helvetikët për dy ndeshjet e “Play-off”-it ndaj Irlandës Veriore.

Madje, klubi i tij italian, Udinese nuk ka qenë aspak dakorde që Behrami të luajë në këto dy ndeshje, përcjell albinfo.ch.

“Kam shumë presion nga klubi im. Skuadra dëshiron që unë të mos rrezikoj.

Unë i kam treguar trajnerit të Udineses dhe klubit se këto dy ndeshje janë shumë të rëndësishme për mua”, theksoi mesfushori shqiptar, raporton ‘Blick’.

Ai mund të mos luajë në ndeshjen e parë, derisa atë të kthimit po. “Unë vendosi nëse do të luaj apo jo. Unë e marr përgjegjësinë për këtë. Gjithmonë unë e them fjalën e fundit. Këto dy ndeshje janë shumë të rëndësishme për karrierën time”, deklaroi Behrami.