Futboll

Bekim Zogaj, gjyqtar në ndeshjen Slloveni-Danimarkë

Gjyqtari nga Kosova, Bekim Zogaj, i cili jeton dhe vepron në Zvicër, të dielën do të ndajë drejtësinë në ndeshjen e parë të Grupit C në Euro 2024, mes Sllovenisë dhe Danimarkës.

Gjyqtar kryesor është Sandro Scharer, asistentë Stephane De Almeida dhe Bekim Zogaj.

Zogaj më herët ka qenë asistent në shumë gara ndërkombëtare, duke përfshirë Ligën e Kampionëve dhe garat e tjera me klube edhe kombëtare, shkruan albinfo.ch.