Futboll

Bekim Zogaj paraqitet me sukses në Ligën e Evropës

Zogaj ka qenë gjyqtari i katërt në ndeshjen e Ligës së Evropës ndërmjet Nice dhe Krasnodar, të zhvilluar në Francë

Gjyqtari shqiptar i cili jeton dhe vepron në Zvicër, Bekim Zogaj, ka arritur edhe një sukses në garat ndërkombëtare, shkruan albinfo.ch.

Zogaj ka qenë gjyqtari i katërt në ndeshjen e Ligës së Evropës ndërmjet Nice dhe Krasnodar, të zhvilluar në Francë. Gjyqtar i parë ishte zvicerani Sandro Scharer, i ndihmuar nga asistentët Jean-Yves Wicht dhe Johannes Vogel, kurse Zogaj ishte i katërti.

Nice shënoi fitore 2:1 edhe pse ishte duke humbur, megjithatë, nuk vlejti shumë, pasi skuadra franceze ishte eliminuar më herët.

Ky është edhe një sukses për gjyqtarin shqiptar, i cili ka referuar në Superligën zvicerane, por edhe në gara të rëndësishme evropiane.

Javë më parë drejton edhe ndeshjen ndërmjet Barcelonës dhe Manchester Cityt në Ligën e Kampionëve për të rinj.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI

 Biografi e shkurtë:

  • Emri e mbiemriBekim Zogaj
  • Prejardhja:Kosovë
  • Vendi ku vepron:Zvicër
  • Profesioni:Gjyqtar futbolli