Chalenge liga, liga e dytë

Armando Sadiku edhe në këtë xhiro shënoi dy gola dhe ishte më meritori për fitore

Në ndeshjen e Chalenge Ligës, Lucarno-Kriens  3:0, më meritori për fitoren e vendësve ishte shqiptari Armando Sadiku, i cili luajti tërë ndeshjen dhe ishte realizues i dyfishtë. Golin e parë ai e shënoi në minutën e 32 dhe të dytin, për rezultatin përfundimtar në minutën e 91 të lojës.

Për Kriensin, nga fillimi u aktivizuan Gëzim Shalaj dhe Genc Mehmeti. Ky i dyti u zëvendësua në minutën e 35.

Në ndeshjen Wil-Aarau 1 : 0 fitoren e shijoi  me lojë Ifraim Alija i cili  luajti vetëm nga minuta e 86. Për Aarau nuk luajtën fare Shkelzen Gashi dhe Skender Zeqiri.

Winterthuri dhe Schaffhausen i ndanë pikët duke luajtur pa gola, me ç`rast për të dy ekipet u aktivizuan  tërë ndeshjen nga një shqiptar. Për vendësit Ermir Lenjani dhe për mysafirët Visar Berisha.

Në fitoren e  Luganos 2 me 1 si vendës ndaj Yverdonit, kontribut dha edhe Sehar Fejzullahi i cili luajti deri në minuten e 79. Në barazimin 1 me 1 në takimin Delemont-Vaduz, Kadri Hamzaihyri në lojë nga minuta e 81. (S.S.)