Qatar 2022

Çmimet e biletave për finalen Argjentinë-Francë

89 mijë tifozë do të mund të shikojnë për së afërmi finalen e Botërorit Argjentinë-Francë, e cila luhet të dielën në Katar.

Bashkë me kënaqësinë për fë përjetuar këtë finale në stadium, tifozët duhet të paguajnë biletat të cilat kanë çmime të konsiderueshme, përcjell albinfo.ch.

Në kategorinë 1 të stadiumit duhet të paguani plot 1223 euro, e këto bileta janë shitur të gjitha. Biletat më të lira të reklamuara përmes portalit të biletave të FIFA-s ishin me kosto 156 euro për një vend në kategorinë 4.

763 euro kushton një vend në kategorinë 2 dhe 460 euro për kategorinë 3.