Lajme

Cyrih: Hajduti tenton të vjedhë veturën e policisë, e pëson pas disa minutave

Një hajdut makinash në Cyrih mori vërtet një vendim të keq gjatë fundjavës. Ai tentoi të depërtonte dhe të vidhte një makinë policie pa shenja.

Ai vetëm në minutën e fundit vuri re se makina ishte e zënë, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell albinfo.ch.

Oficerët e ndoqën atë, pasi ai nuk ishte në dijeni, dhe e panë të provonte dyert e disa makinave të tjera përpara se ta arrestonin.

41-vjeçarit iu gjetën me vete disa sende që sipas policisë ka gjasa të jenë vjedhur.