Futboll

Dhjetë golat më të mirë të Champions League

Pas përfundimit të Ligës së Kampionëve, në finalen e së cilës Liverpool  fitoi ndaj Tottenham-it, UEFA ka publikuar një video, ku ka renditur golat më të mira të këtij edicioni.

Dhe, në krye të listës qëndron Cristiano Ronaldo, kurse i fundit është Luis Suarez, përcjell albinfo.ch.

Sipas UEFA-s, këto janë golat më të mirë gjatë këtij edicioni të Ligës së Kampionëve:

Cristiano Ronaldo (Juventus – Man. United)

Lionel Messi (Barcelona – Liverpool)

Sadio Mane (Bayern – Liverpool)

Ivan Rakitic (Tottenham – Barcelona)

Leroy Sane (Man. City – Hoffenheim)

Kylian Mbappe (Man. United – Paris)

Raheem Sterling (Man. City – Shakhtar)

Ousmane Dembele (Barcelona – Tottenham)

Philippe Coutinho (Barcelona – Man. United)

 Luis Suarez (Barcelona – Liverpool)