Kosova

Dita e Pavarësisë në Shqipëri bën bashkë Kurtin dhe Ramën

 

Bëhet e ditur se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka marrë pjesë në ceremoninë e ngritjes së flamurin në Vlorë, përcjell albinfo.ch.

Krah homologut të tij shqiptar, Edi Rama, dhe kryeinstitucionalistëve të tjerë të Shqipërisë, Kurti ka qëndruar në qytetin historik për ceremoninë e ngritjes së flamurit në 111 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë.

Gjatë kësaj ceremonie, Kurti ka thënë se shkurtimisht “flamuri, pavarësia, bashkimi, liria”.