Lajme

Donis Avdijaj po shkëlqen në Bundesligën austriake

Ai ka shënuar dhe asistuar në ndeshjen e të shtunës të ekipit të tij Hartbergut ndaj Riedit me rezultat 2-0.

Ndeshje kjo e xhiros së 31-të e grupit ku garohet për sigurimin e një vendi në ligën elitë.

Avdijaj asistoi në golin e parë të shënuar në minutën e 66-të, ndërsa shënoi për 2-0 në minutën e 76-të.

Kjo është xhiroja e parafundit ku Hartbergu në vendin e nëntë me 24 pikë siguron mbijetesën në Bundesligë.

Avdijaj ka shënuar gjashtë gola dhe pesë asistime në 15 paraqitjet e tij.

26 vjeçari të cilit talenti nuk i mungon, është në huazim në Austri nga Zurich.