Futboll

Ekipi kombëtar i Izraelit niset për Kosovë, sulmohen në aeroportin e tyre (Video)

Ekipi kombëtar i Izraelit, raportohet se është sulmuar gjatë rrugës për në Aeroport për të fluturuar drejt Kosovës, përcjell albinfo.ch.

Kosova dhe Izraeli, do të përballen këtë të dielë në “Fadil Vokrri” në ndeshjen e mbetur kualifikuese për EURO 2024.

Federata e Futbollit të Izraelit përmes një video, ka konfirmuar sulmin me raketa nga Gaza.

Megjithatë, Federata e Futbollit e Izraelit, shkruan se “asgjë nuk do të na ndalojë në rrugën tone për në “Euro 2024”.