Futboll

Ekipi shqiptar merr titullin e kampionit në Mal të Zi

Për herë të parë, ekipi shqiptar Deçiq ka fituar titullin e kampionit të Malit të Zi në futboll.

Ekipi nga Tuzi, Deçiqi të shtunën triumfoi 1:0 në udhëtim ndaj Sutjeskës dhe siguroi titullin.

Një xhiro pa përfunduar stinori i ka 67 pikë, gjashtë më tepër se Buduçnosti që zë vendin e dytë dhe Mornari që është i treti. Darko Bozhoviq realizoi golin e fitores për Deçiqin në minutën e 32-të.

https://www.instagram.com/p/C7H6VB5ix4H/