Lajme

Ekskluzive: Edhe një rikthim i madh për Kosovën për dy ndeshjet e tetorit

Kosova ka vuajtur shumë nga lëndimet në ndeshjet që u zhvilluan në muajin shtator kundër Çekisë dhe Anglisë

Por tashmë futbollistët janë rikuperuar dhe do të jenë të gatshëm për ndeshjen me Gjibraltarin dhe Malin e Zi.

 

Indeksonline mëson nga burime të afërta se edhe Benjamin Kololli do të jetë gati për këto ndeshje, shkruan Indeksonline.

27-vjeçari është shëruar dhe nga nesër rikthehet normalisht në stërvitje me skuadrën.

Ylli i Zurihut ka bërë vetëm një paraqitje në tetë ndeshjet e fundit të skuadrës.

Ndeshja e fundit me Kosovën ishte kundër Bullgarisë gjatë muajit qershor, përcjell albinfo.ch.