Lifestyle

Era Istrefi, në vendin e parë në Rusi

Era Istrefi ka depërtuar tashmë edhe industrinë muzikore Rusisë. 

Këngëtarja shqiptare gjatë javës kaluar solli një këngë ripërpunuar me artistin e njohur mirë si Sayonara Boy. 

“Was dy Liebe nennst”, është kënga dyshja e ka sjellë para publikuar dhe menjëherë ka pushtuar top listat e këtij vendi. 

Këtë e ka bërë ditur vetë Era përmes rrjeteve sociale, duke treguar se kënga renditet pozitën e parë listës, Top 100 Russia. 

Theksojmë se Era është duke punuar këngë tjera pritet t’i sjellë gjatë muajve vijim para tifozëve saj, shkruan telegrafi, përcjell albinfo.ch. 

Ndryshe, Istrefi ka paralajmëruar se gjatë verës do mbajë disa koncerte ndryshme diasporë dhe troje shqiptare. 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI