Fotolajmi

Familja mbretërore suedeze publikon foton e mbesës së tyre

Princesha Madeleine dhe Chris O'Neill janë bërë për herë të tretë prindër. Ata kanë publikuar foton e vajzës së tyre, njofton albinfo.ch.

Shtëpia mbretërore suedeze ka prezantuar në Instagram vajzën e tyre të sapolindur. Ata më parë kishin një djalë, Nicolas dhe një vajzë Leonore. Princesha e vogël ka ardhur në jetë në 9 maj dhe peshon 3465 gram dhe është e gjatë 50cm. Për mbretin Carl XVI. Gustaf dhe bashkëshorten Silvia, numri i nipërve dhe mbesave ka arritur në shtatë.