Lajme

17-vjeçarja shqiptare debuton me Zvicrën, e uron Baseli

Klubi i futbollit të femrave i Baselit ka përgëzuar futbollisten me prejardhje shqiptare Riola Xhemailin për debutimin e saj në ekipin kombëtar të Zvicrës dhe fitoren ndaj Belgjikës me rezultat 2-1.

“Ne e përgëzojmë Riola Xhemailin për debutimin e saj ndërkombëtar në ekipin kombëtar të Zvicrës. Në fitoren e djeshme 2-1 kundër Belgjikës, mesfushorja 17-vjeçare luajti minutat e para. Vazhdoni! # Zämmestark # fcbasel1893frauen”, shkruan në statusin e Klubit të Baselit, përcjell albinfo.ch.