Futboll

Kosova e Gjenevës mposht skuadren Champel me rezultat 2-0

Kosova e Gjenevës ka shënuar fitore me rezultat 2-0 ndaj ekipit Champel

Njëra nga skuadrat më të suksesshme shqiptare në Zvicër pa dyshim se është Kosova e Gjenevës, shkruan albinfo.ch.

Kosova e Gjenevës së fundmi ka shënuar fitore me rezultat 2-0 ndaj ekipit Champel.

Postimi i plotë:

 

FC Kosova Genève

Fitore e shkëlqyer e ekipit të parë në shtëpi

Jemi të lumtur t’ju njoftojmë për një fitore të mrekullueshme të ekipit tonë të parë, i cili fitoi ndeshjen kundër FC Champel me një rezultat prej 2-0 në shtëpi!

Lojtarët tanë treguan vendosmëri, pasion dhe talent në fushë, duke shënuar gola të bukur dhe duke ofruar një shfaqje të paharrueshme para tifozëve tanë të besuar. Kjo fitore është rezultat i punës së palodhur dhe angazhimit të tyre në ekip.

Dëshirojmë të falënderojmë ngrohtësisht të gjithë tifozët tanë që ishin prezentë për të na inkurajuar. Mbështetja juaj e paanshme është motivimi dhe inspirimi ynë.

Urime ekipit tonë për këtë performancë të shkëlqyer!