Futboll

FC Zurichu reagon pas vdekjes së futbollistit në Shqipëri

Klubi i Zurichut ka reaguar pasi ish-futbollist i tij ka humbur jetën në Shqipëri, shkruan albinfo.ch.

FC Zurich ishte i habitur dhe i tronditur kur mori lajmet nga Shqipëria se ish-sulmuesi Raphael Dwamena u rrëzua në fushë dhe vdiq të shtunën, më 11 nëntor gjatë një ndeshjeje kampionati për klubin e tij KF Egnatia.

Raphael Dwamena luajti për FCZ nga janari 2017 deri në gusht 2018 dhe shënoi 25 gola në 56 ndeshje konkurruese për klubin e qytetit. Në gjysmën e dytë të sezonit 2016/2017, ai luajti një rol të madh në promovimin e drejtpërdrejtë të FCZ në Superligë, kur shënoi dymbëdhjetë gola dhe gjashtë asistime në 18 paraqitje.

U prefsh ne paqe Raphael Dwamena. Ju do të jeni gjithmonë një nga ne!