Diversité

Flora Gashi vlerësohet nga juria dhe publiku në Slloveni (video)

Në shumë shtete të botës, shumë shqiptarë po spikasin me talentin dhe aftësitë e tyre në shumë fusha.

Në Slloveni, shqiptarja Flora Gashi është njëra prej talenteve e cila është duke marr pjesë në spektaklin ‘Slovenija ima talent’ (Sllovenia ka talent).

Flora, është prezantuar para publikut më këngën e këngëtares prishtinase Orhidea Latifit- Kidës, ‘Ja kem nis’, njofton albinfo.ch.

Flora, me zërin e saj ka mahnitur dhe ka bërë që publiku të shpërthejë në duartrokitje gjatë performancës së saj.

I lumtur për këtë përformancë është ndier edhe babai i Florës, Bekim Gashi, i cili këtë gëzim e ka shpërndarë më miqtë  e tij në facebook: “Vajza, Flora Gashi, u shfaq në emisionin “Sllovenia ka talent” ku këndoi me sukses dhe shkoi në raundin e dytë. Ky është një sukses i madh për të gjithë ne dhe për vet komunën Ilirska Bistrica”, përcjell “albinfo.ch”.

Albinfo.ch


 Të tjera nga Diversité