Sport

Florian Marku pretendon të bëhet shqiptari i parë me titull botëror në boks

"Ëndrra ime më e madhe është të bëhem shqiptari i parë që fiton titull botëror në boks dhe të vij ta mbroj titullin në atdheun tim"

Boksieri Florian Marku ka realizuar pesë ndeshje boksi deri tani dhe nuk njeh asnjë humbje.

Së fundi në proilin e tij zyrtar në Instagram, Florian Marku ka publikuar një video me të cilën janë përfshirë sekuencat kryesore nga dueli tij kundër Miroslav Serban.

Bokseri Marku, 26 vjeçar, ka shkruar në profilin e tij se ëndrra dhe dëshira e tij është të bëhet kampion bote në boks.

“Hap pas hapi do të vijë dhe shansi për një titull botëror. Ëndrra ime më e madhe është të bëhem shqiptari i parë që fiton titull botëror në boks dhe të vij ta mbroj titullin në atdheun tim. Ka për të ndodhur, keni për ta parë”, është zotimi i boksierit Marku.