Futboll

Futbollistët më të paguar të Kosovës në ligat evropiane

Lojtarët nga Kosova gjithnjë e më shumë protagonistë në skuadrat evropiane

Shumë futbollistë nga Kosova janë protagonistë në skuadrat e tyre evropiane.

Numri i tyre po rritet nga dita në ditë, kurse tani ka shumë futbollistë që janë kyç në skuadrat e tyre, përcjell albinfo.ch.

‘Kosova Abroad’ në Twitter ka bërë një përmbledhje të pagave të pesë futbollistëve më të paguar të Kosovës, duke u bazuar te ‘Capology’.

Sipas këtij vlerësimi, Valon Berisha është futbollisti më i paguar, me 2,407 000 milionë euro në vit te Lazio në Serie A.

Ai renditet para Milot Rashicës, që te Werder Bremen fiton 1,994 000 euro.

Anësori Bernard Berisha, edhe pse luan në një nivel jo aq të lartë, në Rusi te Akhmat Grozny, fiton 1,630 000 euro, duke u renditur si futbollisti i tretë më i paguar.

Renditja vazhdon me Florent Muslijan e Hannover dhe Florent Hadërgjonajn.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI