Sporti

Futbollistët shqiptarë shënojnë tre herë për Zvicrën

Golat për Zvicrën i kanë shënuar, Andi Zeqiri në minutën e 37-të, dhe dy gola Nedim Bajrami, njërin nga penalltia

Përfaqësuesja e Zvicrës U-19 ka humbur 3:5 ndaj Belgjikës, por të gjitha golat janë shënuar nga futbollistët shqiptarë, shkruan albinfo.ch.

Ky takim është zhvilluar në kuadër të xhiros së tretë të grupit të pestë të Euro U-19.

Golat për Zvicrën i kanë shënuar, Andi Zeqiri në minutën e 37-të, dhe dy gola Nedim Bajrami, njërin nga penalltia.

Në këtë takim për Zvicrën U-19 kanë luajtur nga fillimi Andi Zeqiri, Nedim Bajrami, Izer Aliu, Elis Isufi dhe Mersim Asllani.

Tre lojtarët, Isufi, Aliu dhe Asllani u ndëshkuan me karton të verdhë.