Fun

Genc Nuza bëhet ‘hit’ botëror, kopjohet nga gjyqtarët e huaj

Gjyqtari kosovar, Genc Nuza me veprimin ka bërë që shumë media botërore të flasin për të

Ndeshja bamirëse mes ekipit të Granit Xhakës dhe Milot Rashicës kaloi me shumë entuziazëm në Prishtinë dhe spektakël.

Por, veprimi i gjyqtarit Genc Nuza ka bërë bujë të madhe, madje edhe nga mediat botërore, shkruan albinfo.ch.

Ndeshja përfundoi 4:4, por veprimi i Nuzës sikur i kaloi të gjithë në heshtje.

Ai kinse po e ndëshkon Muharrem Sahitin me karton të verdhë, vendosi të fshinte djersët me faculetë.

Veprimi i Nuzës shkaktoi të qeshura të mëdha në stadium, ndërsa bëri bujë në rrjetet sociale.
Një rast i ngjashëm më pas ka ndodhur edhe në futbollin holandez.

View this post on Instagram

It's official: there's a new trend ? @creatorsfcnl

A post shared by 433 (@433) on