Lajme

Gjyqtari shqiptar, pjesë e UEFA Europa League

Gjyqtari nga Zvicra me origjinë nga Kosova, Bekim Zogaj, do të jetë pjesë e UEFA Europa League përsëri të enjten.

Ai do të jetë pjesë e gjyqtarëve nga Zvicra, që janë deleguar në ndeshjen që zhvillohet në Grac të Austrisë, mes Wolfsberg dhe Istanbul Basaksehir, shkruan insporti, përcjell albinfo.ch.

Bekim Zogaj, përveç ndeshjeve të UEFA Europa League, ato të Superligës së Zvicrës, Nations League dhe miqësoreve ndërkombëtare, së fundi shpesh është aktivizuar si gjyqtar në video asistencë (VAR), ku po ashtu ka marrë vlerësime të larta.

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI