Futboll

Golat e Asllanit dhe Asanit, në mesin e më të mirëve të kualifikimeve për Euro 2024

Teksa kanë mbaruar kualifikimet për Euro 2024, golat e Jasir Asanit dhe të Kristjan Asllanit janë futur në mesin e më të mirëve në fazën eliminatore të Euro 2024.

Futbollisti i Interit kishte realizuar gol kundër Ishujve Faroe në udhëtim, ndërsa lojtari nga Maqedonia e Veriut e kishte shtuar një tjetër “predhë” kundër Polonisë, për të zënë vend në mesin e golave më të mirë të kualifikimeve.