Futboll

Goli i Xhakës i sjellë Kupën e Gjermanisë, Bayer Levekusenit

Bayer Leverkusen ka fituar trofeun e dytë për këtë edicion

Bayer Leverkusen ka fituar Kupën e Gjermanisë. Në finale ka mundur Kaiserlautern 1:0, shkruan albinfo.ch.

Ky është trofeu i dytë për “Aspirinat” këtë edicion, pasi më parë fituan titullin në Gjermani, për herë të parë, derisa ishin edhe në finale të Ligës së Evropës.

Golin e vetëm e ka shënuar Granit Xhaka, si gjithmonë realizoi një gol të bukur në minutën e 16-të.

Ky njëherësh ishte goli që e vendosi këtë finale dhe i solli skuadrës së tij trofeun e shumëdëshiruar në Gjermani.

https://streamff.com/v/NxZ3V2gCNd#google_vignette