Futboll

Granit Xhaka: Kemi luftuar së bashku

Kapiteni i Zvicrës dhe lojtari më i mirë i ndeshjes së sotme kundër Hungarisë, Granit Xhaka foli për mediat pas fitores së sotme në ndeshjen e parë të Kampionatit Evropian.

Zvicra e mposhti Hungarinë me rezultat 3:1, në ndeshjen ku Granit Xhaka luajti tërë kohën dhe tregoi paraqitje fantastike në mesfushë.

“Ne e pamë ndeshjen e Gjermanisë. U befasuam me paraqitjen e Skocisë. Ne kemi arritur objektivin tonë të parë prej tre pikëve, dhe tani duhet të përgatitemi për të mërkurën”, tha Xhaka.

“Pamë se sa tifozë zviceranë ishin sot në stadium dhe atmosfera ishte fantastike. Raundi ynë kualifikues nuk ishte i mirë dhe kjo ishte një ndeshje ku vuajtëm, por jo shumë pasi dominuam pjesën e parë. Por edhe kur kemi luftuar, kemi luftuar së bashku dhe kemi qenë të fortë si ekip”, tha Xhaka.