Futboll

Hidhet shorti, Gjilani dhe Prishtina mësojnë kundërshtarët

Shorti për ndeshjet parakualifikuese në Ligën e Evropës

Tashmë dihet se dy skuadrat kosovare që marrin pjesë këtë vit në Ligën e Evropës, Gjilani dhe Prishtina kanë mësuar kundërshtarët e radhës, përcjell albinfo.ch.

Është bërë e ditur se dy skuadrat kanë mësuar kundërshtarët në raundin preliminar të Ligës së Evropës.

Klubi kryeqytetas Prishtina do të përballet me skuadrën nga Gjibrlatari, Lincolnd Red Imps.

Në anën tjetër Gjilani do të luaj ndaj skuadrës nga San Marino, Tre Penne.

Kujtojmë që në këtë rang garash do të luhet vetëm nga një sfidë dhe fituesit do të luajnë në raundin e parë të kualifikimeve në Ligën e Evropës.

Gjilani do të jetë mysafir i skuadrës nga San Marino, teksa si mysafirë luan edhe FC Prishtina.