Lajme

Hoti e Vuçiq takohen të enjten

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe ai i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, do të takohën të enjten, por kësaj radhe virtualisht në Samitin e Sigurisë së Beogradit.

Klan Kosova mëson se në këtë takim virtual, sikur Hoti ashtu edhe Vuçiq janë ftuar të marrin pjesë si panelistë në një episod diskutimi, ku do të flitet për të ardhmen e marrëdhënieve Kosovë-Serbi, përcjell Albinfo.ch.

Në po të njëjtin diskutim online, sipas organizatorit, do të flasin Emisari për Dialogun, Miroslav Lajçak dhe Zyrtarja e lartë e Qeverisë gjermane, Susanne Schutz.