Lajme

Inaugurohet rruga me emrin “Ismail Qemali” në Nju-Jork

Në shtetin e New York-ut në SHBA është bërë inagurimi i rrugës “Ismail Qemali”, në nder të një nga personaliteteve më të shquara të kombit shqiptar.

Rruga ndodhet në Staten Island në New-Jorkut dhe më sipër gjendet dhe një foto nga tabela në këtë rrugë.

Lajmi është bërë i ditur se nga themeluesi “Alba Life TV”, Qemal Zylo, përmes një postimi në rrjetin social Facebook.

Në reagimin e tij Zylo fton të gjithë shqiptarët në Nee York që të marrin pjesë në paradën e përvitshme të komunitetit shqiptar, që pritet të mbahet më datë 10 qershor, të shtunën e ardhshme.