AT Balkani

Ja sa raste të reja u shënuan sot me Covid në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale në Shqipëri ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar pozitivë 154 persona, transmeton albinfo.ch.

Gjithashtu, pesë pacientë kanë humbur betejën me koronavirusin, duke çuar në 213 numrin e viktimave në vend.

Ndërkohë janë shëruar nga virusi, 64 persona, ndërsa vijon të mbetet shqetësues numri i personave në terapi intensive dhe të intubuar, përkatësisht 19 në terapi intensive dhe 4 të intubuar.