Lajme

Javë me temperatura pranverore në Zvicër

Gjatë kësaj jave Zvicra do të karakterizohet me mot stabil dhe me diell

Zvicra nga sot do të ketë më shumë orë me diell, por edhe vranësira kalimtare. Sa u përket fushave termike, ato do të pësojnë rritje graduale në vlerat e maksimaleve, ndërsa minimalet do të mbeten rreth vlerave të zeros, shkruan albinfo.ch.

Nuk parashihet të ketë reshje të asnjë forme, të paktën për këto pesë ditë të parashikimit.

Temperaturat minimale gjatë gjithë javës do të lëvizin ndërmjet -2 deri 3 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin deri në 25 gradë celsius.

Dita e hënë do t’i shënojë vlerat e temperaturave të larta deri në 22 gradë celsius, ndërsa dita e mërkurë paraqitet si dita më e nxehtë me 25 gradë celsius. Do të fryjë erë nga veriu dhe verilindja me shpejtësi të ulët 1-5m/s.

Kjo situatë meteorologjike do të jetë e favorshme që situata biometeorologjike dhe agrometeorologjike të jetë e mirë. /Albinfo.ch

Cyrih – temperatura maksimale 24 -25 gradë celsius

 

Bernë – temperatura maksimale 24 gradë celsius

 

 

Gjenevë – temperatura maksimale 23 gradë celsius

 

 

Lozanë – temperatura maksimale 21 gradë

 

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI