Futboll

Kamberi shënon, Zuerichu siguroi kualifikimet në Ligën e Konferencës

Bëhet e ditur se dje Zuerichu siguroi kualifikimet në Ligën e Konferencës falë fitores 2:1 kundër Luganos. Golin e parë për Zuerichun e shënoi Lindrit Kamberi në minutën e 12-të, përcjell albinfo.ch.

Vlen të theksohet se Zuerichu është në vendin e katërt me 57 pikë. Kamberi dhe Mirlind Kryeziu kompletuan ndeshjen, kurse Bledian Krasniqi u zëvendësua në minutën e 93-të të ndeshjes që i takoi javës së 37-të të Superligës së Zvicrës.

Ndërkohë, për Luganon nga fillimi i ndeshjes ishin Amir Shaipi, Uran Bislimi dhe Albian Hajdari. Bislimi në minutën e 84-t ia liroi vendin në fushë shqiptarit tjetër, Shkëlqim Vladit.

Lugano mbetet në vendi ne dytë, pozitë që siguron kualifikimet në Ligën e Kampionëve.