Lajme

Reshje të shumta shiu në Kantonin Ticino

Reshje të forta shiu kanë ndikuar në pjesë të Ticinos dhe që nga e hëna janë shkaktuar përmbytje dhe rrëshqitje të tokës, shkruajnë mediat zvicerane.

Asnjëherë nuk ka rënë shi aq shumë në këtë kanton, brenda dy ditësh që kur filluan matjet më 1918, sipas Meteonews, përcjell albinfo.ch.

Po ashtu, autoritetet e këtij kantoni thonë se situata nuk pritet të përmirësohet sot, dhe po u kërkohet banorëve të shmangin udhëtimet e panevojshme.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI