Lajme

Kapiteni i Kosovës infektohet me koronavirus

Amir Rrahmani, kapiteni i Kosovës dhe mbrojtësi i Napolit, ka rezultuar pozitiv me koronavirus, transmeton albinfo.ch.

Mësohet se 26-vjeçari nuk ka qenë në kontakt me lojtarët e tjerë të klubit italian dhe ka nisur menjëherë karantinën.

Lojtari nga Prishtina luajti me Kosovën në miqësoren ndaj Shqipërisë dhe dy duelet e fundit të Nations League kundër Sllovenisë dhe Moldavisë.

Tani i duhet të qëndrojë disa ditë pushim me shpresën që tamponi i radhës të dalë negativ herën tjetër.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI