Lajme

Kastriot Imeri me super gol në Superligën zvicerane

Pas Edon Zhegrovës të shtunën, një tjetër futbollist shqiptar ka shkëlqyer sot

Superliga e Zvicrës është e mbushur me futbollistë shqiptarë, që janë vendimtare në skuadrat ku luajnë, shkruan albinfo.ch.

Kastriot Imeri ka shënuar gol shumë të bukur për Servetten që fitoi 2:1 në udhëtim ndaj Zurichut.

Imeri në minutën e 69-të gjuajti bukur nga rreth 30 metra dhe realizoi për 2:0. Imeri hyri në lojë vetëm dy minuta më parë.

Asistues ishte Benjamin Kololli. Fidan Aliti, Toni Domgjoni, Blerim Xhemaili, Benjamin Kololli e Hekuran Kryeziu startuan te Zurichu. Lindrit Kamberi ishte në stol.

Servette është e dyta me 41 pikë. Zurichu renditet i pesti me 34 pikë.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI