Futboll

Këta janë kandidatët për golin më të mirë të javës në Champions

Kanë përfunduar ndeshjet e para të fazës së 1/8 të Ligës së Kampionëve.

Në tetë ndeshje të zhvilluara janë shënuar plot 19 gola, ku Atalanta ka qenë më “vrastarja” me katër gola të shënuara.

UEFA-ja ka publikuar katër golat e nominuar për më të mirin e javës.

Haaland kundër PSG, Iliçiq kundër Valencias, Freuler kundër Valencias dhe Mertens kundër Barcelonës, janë kandidatët për golin e javës.

Në linkun më poshtë mund të votoni për më të mirin: