Lajme

Komuna e Drenasit organizon një muaj festë për mërgimtarët

Komuna e Drenasit do të mirëpresë mërgimtarët me një festë njëmuajshe, shkruan albinfo.ch.

Bëhet fjalë për festivalin “Muaji i mërgatës” që do të mbahet në Drenas gjatë datave 15 korrik – 19 korrik 2019, në sheshin “Fehmi Lladrovci”.

Përmes faqes së këtij festivali në Facebook, Komuna e Drenasit ka njoftuar se do të mbahen aktivitete të ndryshme kulturore. Gjatë këtij muaji nuk do të mungojnë as koncertet me këngëtarë shqiptarë të njohur.

Ky muaj u kushtohet mërgimtarëve, në shenjë respekti dhe falënderimi për kontributin e tyre.  

Publiée par Muaji i Mergates Drenas sur Mardi 11 juin 2019