Futboll

Kosovare Asllani kandidate për “Topin e Artë”

Këtë e ka bërë të ditur “France Football” që ka publikuar tashmë listën prej 20 kandidateve

Futbollistja shqiptare e Real Madridit, Kosovare Asllani, është kandidate për Topin e Artë për femra për vitin 2019.

Këtë e ka bërë të ditur “France Football” që ka publikuar tashmë listën prej 20 kandidateve për të rrëmbyer këtë çmim prestigjioz, raporton Gazeta Express.

#BallondOr

@francefootball

Among the nominees for the 2019 Women’s ⤵️@KosovareAsllani@CD_Tacon

Embedded video

Një juri prej 180 finalistëve në gjithë botën do të votojnë sipas këtyre kritereve: paraqitjeve individuale dhe ekipore, klasit të lojtarit (talenti dhe ndershmëria në lojë) dhe aftësia për ta mbajtur lart nivelin e paraqitjeve gjatë gjithë kohës.

E njëjta do të ndodh edhe në kategorinë e meshkujve, ku favorit janë Lionel Messi, Cristiano Ronaldo dhe Virgil Van Dijk percjell Albinfo.ch.

#BallondOr

@francefootball

Among our 20 Women’s nominees…⤵️

Megan Rapinoe 🇺🇸@ReignFC

Lieke Martens 🇳🇱@FCBfemeni

Sari van Veenendaal 🇳🇱@AtletiFemenino

Wendie Renard 🇫🇷@OLfeminin

Rose Lavelle 🇺🇸@WashSpirit

Players already announced > http://ow.ly/z1ua50wQv3K 

View image on Twitter

#BallondOr

@francefootball

Marta 🇧🇷@ORLPride

Ada Hegerberg 🇳🇴@OLfeminin

Kosovare Asllani 🇸🇪@CD_Tacon

Sofia Jakobsson 🇸🇪@CD_Tacon

Tobin Heath 🇺🇸@ThornsFC

Players already announced for the Women’s > http://ow.ly/z1ua50wQv3K 

View image on Twitter

#BallondOr

@francefootball

Among our 20 Women’s nominees…⤵️

Alex Morgan 🇺🇸@ORLPride

Vivianne Miedema 🇳🇱@ArsenalWFC

Dzenifer Marozsan 🇩🇪@OLfeminin

Pernille Harder 🇩🇰@VfLWob_Frauen

Sarah Bouhaddi 🇫🇷@OLfeminin

Players already announced > http://ow.ly/z1ua50wQv3K 

View image on Twitter

#BallondOr

@francefootball

Among our 20 Women’s nominees…⤵️

Megan Rapinoe 🇺🇸@ReignFC

Lieke Martens 🇳🇱@FCBfemeni

Sari van Veenendaal 🇳🇱@AtletiFemenino

Wendie Renard 🇫🇷@OLfeminin

Rose Lavelle 🇺🇸@WashSpirit

Players already announced > http://ow.ly/z1ua50wQv3K 

View image on Twitter