Lajme

Kosovë: 61 raste të reja, 2 të vdekur dhe 119 të shëruar

61 raste pozitive me Covid-19 janë shënuar në 24 orëshin e fundit në Kosovë, ndërsa 119 pacientë janë shëruar.

Brenda 24 orëve janë raportuar 2 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv, tuhet në njoftimkm e IKSHP-së, raporton albinfo.ch.

Numri total i rasteve pozitive është 15.063 raste nga 62.011 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 613 raste të vdekjes.