Futboll

Kuqezinjtë e nisin me humbje

Shqipëria edhe pse ishte në epërsi, pësoi humbje nga kampionët e Evropës

Italia ka fituar përballë Shqipërisë me rezultat 2:1.

Nedim Bajrami shënoi në minutën e parë, duke shfrytëzuar një gabim të italianëve dhe duke sjell emocione të jashtëzakonshme në Dortmund, që është kuqezi sonte, shkruan albinfo.ch.

Por, Italia u kundërpërgjigj shpejt me Bastonin dhe Barella-n, për 2:1 deri në minutën e 17-të, që është rezultati i pjesës së parë.

Ndryshime nuk kishte në pjesën e dytë, edhe pse dy kombëtaret kishin rastet e tyre.

Ndeshja e ardhshme për Shqipërisë është ndaj Kroacisë.

https://streamin.one/v/d31accfb

https://streamin.one/v/41996e33

https://streamin.one/v/83480e30