Futboll

Ky është shqiptari i parë që luan me më të mirët e Barcelonës

Rey Manaj është shqiptari që do të luajë me më të mirët e Barcelonës

Rey Manaj është shqiptari i parë, i cili është përfshirë në listën e skuadrës Barcelona A për ndeshjen e sotme ndaj Getafes.

Më 20 janar të këtij viti Manaj u bë pjesë e Barcelona B, por nuk zgjati shumë dhe ai tash është bërë pjesë e grupit të parë.

Futbollisti 22-vjeçar është duke qëndruar në stol, por ka mundësi që ai ta bëjë sot paraqitjen e tij të parë përkrah yllit Lionel Messi.

Rezultati i kësaj ndeshjeje është 2:0 në favor të katalunasve. Golin e parë e ka realizuar Antoine Griezmann në minutën e 33-të, ndërsa të dytin Sergi Roberto, në minutën e 39-të, përcjell albinfo.ch.