Lajme

Kur ishte parashikuar se Kobe Bryant do të vdiste nga rrëzimi i helikopterin

Ylli i basketbollit, Kobe Bryant, ka vdekur në një aksident me helikopter

Legjenda e basketbollit, Kobe Bryant, është ndarë nga jeta pas një përplasjeje me helikopter në Calabasas, California, njofton TMZ.

Bryant, 41 vjeç, u raportua se ishte në helikopterin e tij privat me tre persona të tjerë kur u rrëzua.

Lajmi për vdekjen e legjendës së basketbollit, Kobe Bryant, ka tronditur opinonin e gjerë botëror. Gjithashtu po shokon një cicërimë e vitit 2012, në të cilën parashikohet saktë vdekja e Bryant, transmeton albinfo.ch.

Tashmë gjëra interesant po fillojnë të dalin në pah, si ajo e një përdoruesi të Twitter që kishte parashikuar vdekjen e tij në vitin 2012.

”Kobe do të vdesë në një përplasje me helikopter”, kishte shkruar personi i njohur në rrjetin social Twitter si ”Noso”.

Mediumet raportojnë se së bashku me Kobe Bryant ishte edhe vajza e tij 13 vjeçe, transmeton albinfo.ch.

“Kobe Bryant ishte në helikopter me vajzën e tij, Gianna, që vdiqen nga rrëzimi i helikopterit në Calabasas”, shkruan TMZ.

Pos Kobe Bryantit dhe bijës së tij, Giannas, është mësuar se në helikopter në momentin e aksidentit fatal ishin edhe një bashkëlojtare e Giannas, prindi i saj dhe piloti.

Sipas burimeve nga ESPN, thuhet se helikopteri ishte duke udhëtuar për një lojë basketbolli për vajzën Gianna.

Kobe ishte i martuar me Vanessa Bryant, kishin katër vajza, teksa fëmija më i ri u lind në vitin 2019 dhe më e madhja është Natalia, 17-vjeçare. /Albinfo.ch.

Kujtojmë se Bryant ishte ylli i Los Angeles Lakers për shumë vjet me radhë. Përveç që ka fituar katër herë titullin e NBA me këtë ekip, ai po ashtu është zgjedhur disa herë MVP dhe është koshashënuesi i katërt më i mirë në histori të NBA-së. /Albinfo.ch.