LIFESTYLE

Lady Gaga nominohet për Oskar

Lady Gaga e ka arritur edhe një tjetër sukses përtej muzikës, kështu duke u nominuar për çmim në ”Oscar”.

Këngëtarja Lady Gaga në muzikë ka marrë shumë çmime, por talentin e saj e ka dëshmuar edhe përtej kësaj, pra në aktrim.

Ajo pati një performancë të shkëlqyer në filmin “A star is born” dhe u nominua për çmimin ”Aktorja më e mirë”.

Aktoret e tjera, të cilat garojnë me Gaga-n janë: Yalitza Aparicio, Glenn Close, Olivia Colman dhe Melissa McCarthy