Lajme

Loredana dhe Petra Z. “lidhin paqe”?

Nuk dihet se si duket marrëveshja në terma konkretë. Por, ajo që dihet është se pasi u bë e njohur kthesa, reperja ka postuar në Instagram një foto pajtuese, në të cilën ajo dhe Z. buzëqeshin para kamerës

Kthesë e papritur: Reperja shqiptare nga Lucerni, Loredana Zefi dhe çifti nga Valisi, i cili kishte akuzuar atë se i  kishte mashtruar, duke i përvetësuar qindra-mijëra franga, duket se kanë arritur një zgjidhje jashtë gjykatës, transmeton albinfo.ch.

Siç është shkruar tashmë, Loredana Zefi thuhet se ka përvetësuar gjithsej 700.000 franga të një çifti valisian. Zyra e prokurorit publik të Lucernit kishte nisur një hetim lidhur me rastin. Por tani, çështja ka marrë një kthesë befasuese: të dy palët duket se kanë arritur një marrëveshje jashtë gjyqësore, ka shkruar gazeta gjermane, “Bild”.

Sipas gazetës, Loredana dhe viktima e saj Petra Z. janë takuar në Hotel Seeburg të Lucernit, transmeton tutje albinfo.ch. Ndërkaq, nuk dihet se si duket marrëveshja në terma konkretë. Por ajo që dihet është se pasi u bë e njohur kthesa, reperja ka postuar në Instagram një foto pajtuese, në të cilën ajo dhe Z. buzëqeshin para kamerës.

Megjithatë, jo të gjithë fansat i besojnë paqes në mes të palëve: Vetëm disa orë para se Loredana të postonte foton në Instagram, ajo kishte lëshuar ​​një single të ri. Prandaj, disa përdorues të mediave sociale besojnë se e gjithë kjo është në shërbim të promovimit dhe se marrëveshja nuk është e vërtetë, shkruan nau.ch.

Në maj, avokati Loredanës kishte deklaruar për mediae se reperja po vuante shumë nga akuzat dhe se, sipas tij, procedurat do të ndërpriteshin, përcjell albinfo.ch. Në muajin qershor ajo duhej të ishte marrë përsëri në pyetje.

Prokuroria publike kishte hetuar Loredanën për mashtrim. Petra Z. kishte bërë një ankesë në policinë e Valisit në vitin 2018.

Së bashku me vëllain e saj, Loredana thuhet se ka marrë disa herë para nga Petra Z., duke përdorur informacion të rremë dhe nuk i ka paguar kurrë më, transmeton albinfo.ch. Reperja pastaj qe arrestuar dhe sërish qe liruar por ndaj saj vazhdonin të zhvilloheshin hetimet.

Pas lajmit më të ri, as Loredana dhe as Petra Z. nuk e kanë komentuar për mediat këtë zhvillim të ri.

Loredana: “Doja të them diçka”

Të hënën Loredana postoi një tekst të fshehtë në historinë e saj në Instagram: “Unë doja të them diçka, por nuk mund të tregoja asgjë”. Me këto fjalë, ajo ka të ngjarë të aludojë në marrëveshjen me Petra Z .: “Kjo fjali nuk është thjesht një rresht, por përshkrimi i jetës sime në 18 muajt e fundit”, shpjegon ajo në një postim të mëvonshëm në Instagram. Përveç këngës “Intro”, nga e cila vjen fjalia, ajo gjithashtu njoftoi datën e publikimit të albumit të saj të ri “Medusa”.

Llogaria e saj në Instagram është riaktivizuar vetëm që nga e hëna. Në fillim të shtatorit, ajo e fshiu atë pa njoftim pasi hashtagu «#BoykottLoredana» mori shpejtësi.

Fakti që Loredana nuk lejohet të tregojë asgjë, kjo tregon se të dy palët kanë rënë dakord të mos zbulojnë marrëveshjen e tyre. Petra Z. gjithashtu nuk dëshiron të komentojë mbi kërkesën. Prandaj mbetet e paqartë nëse dhe sa para pagoi Loredana Petra Z. /Albinfo.ch