Futboll

Manchester United fiton FA Kupën, kalon në Europa Ligë

Manchester United ka mposhtur Manchester Cityn me rezultat 2-1, në finale e FA Cup.

Golat e United janë shënuar në pjesën e parë të ndeshjes, në minutën e 30-të u shënua goli i parë nga Garnachon, ndërsa goli i dytë në minutën e 39-të nga Mainoo, transmeton albinfo.ch.

Trofeu i sotëm është i vetmi i Unitedit për këtë sezon dhe me të “Djajtë e Kuq” kanë siguruar pjesëmarrjen në Europa League.