Kosova

Me 12 nëntor zhvillohet ndeshja Kosovë-Izrael

Ndeshja në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian 2024, në mes të Kosovës dhe Izraelit, do të zhvillohet më 12 nëntor.

Vendimi i FIFA-s erdhi pasi ndeshja e paraparë të luhej më 15 tetor ishte shtyrë për shkak të shpërthimit të luftës në Izrael dy javë më herët, përcjell albinfo.ch.

Në Grupin I të kualifikimeve për “Euro 2024” udhëheq Rumania me 16 pikë nga tetë ndeshje. 15 pikë nga shtatë ndeshje i ka Zvicra. I treti është Izraeli me 11 pikë nga gjashtë ndeshje. Pason Kosova me shtatë pikë nga shtatë ndeshje, derisa Bjellorusia ka gjashtë pikë nga tetë ndeshje. Grupin e mbyll Andorra që i ka vetëm dy pikë, shkruan koha.net.