Lajme

Me prezantimin e mbrojtësit italian publikohen foto të shqiptarëve të humbur

Roma arriti marrëveshjen me Chelsean, për të marrë në huazim me të drejtë blerjeje mbrojtësin italian nga blutë e Londrës, Davide Zapacosta, përcjell albinfo.ch

Futbollisti kreu vizitat mjekësore dhe nënshkruajti kontratën, ndërsa mjaft i veçantë ishte prezantimi i tij nga klubi i Romës, i gërshetuar me një video ku i bashkohej iniciativës për gjetjen e fëmijëve të humbur.

Kështu në krah të Zapacostës, që u transferua te Roma, u shfaqen fotot dhe të dhënat e disa fëmijëve që kanë humbur nga vende të ndryshme të botës, ku mes tyre spikasin edhe shqiptarët Bleona Mataj dhe Kadri Rexha, shkruajnë mediat shqiptare.